| Output (kg/h) | 100 Kg/h |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Voltage | 440V/415V/380V/220V |
| Water Flow | 100L/Min |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
|---|---|
| Sutiable | 0~5L Bottle |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Max. Product Volume | 5L |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Model NO. | ABLB65 |
|---|---|
| Screw Diameter | 65mm |
| Condition | New |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
|---|---|
| Die Head | Single Head |
| Max. Product Volume | 25L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Max Product Volume | 5L 8L |
|---|---|
| Condition | New |
| Screw Diameter | 75mm |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Machine Lifespan | >20 Years |
| Max. Product Volume | 5 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 1000 PC/H |
| Screw Diameter | 65 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 18.5 KW |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Cooling Water Pressure | 0.3 MPa |
| Blowing Pressure | 0.6 MPa |
| Mold Stroke | 170-520 Mm |
| Clamping Force | 80 Kn |
| Model NO. | DSB65I |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Model NO. | DSB65I |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
|---|---|
| Year | New |
| Dimension(L*W*H) | 4.2*2.2*2.7 |
| Warranty Of Core Components | 1 Year |
| Applicable Industries | Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, F |