| Model NO. | ABLB65I |
|---|---|
| Station | Double Station Double Die Head |
| Max. Product Volume | 2L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Max Product Volume | 5L 8L |
|---|---|
| Condition | New |
| Screw Diameter | 75mm |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Machine Lifespan | >20 Years |
| Suitable Material | PE.PP,PVC,PS,PETG,SO On |
|---|---|
| Max Volume | 200ml/500ml |
| Output Capacity | 2000~2500pcs/h |
| Size | 4.09x3.68x2.57(M) |
| Weight | 8.2T |
| Max. Product Volume | 5 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 1000 PC/H |
| Screw Diameter | 85 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 18.5 KW |
| Model NO. | ABLB65I |
|---|---|
| Station | Double Station Double Die Head |
| Max. Product Volume | 2L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Cycle Time | 21.6 S |
|---|---|
| Production | 16000pcs Per Day |
| Layer Design | Double Layer Design |
| Mold Material | P20, 2316, S136H, Aluminum With Beryllium Copper. |
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Suitable Product Volume | 0-5 L |
|---|---|
| Output Capacity | 200PCS/H |
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Mould Cavity & Cutting Edges | S136 |
|---|---|
| Necking Plate | DC53, Heat Treatment To HRC62 |
| Auto Deflashing Unit And Mask Material | Aluminium Alloy 6061 |
| Deflashing Cylinder | Use High Quality Taiwan AIRTAC Cylinder |
| Packaging Details | Packing in wooden cases |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Sutiable | 0~5L Bottle |
| Made In | China |
| Output Capacity | 450~480 PCS/H |
|---|---|
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Screw Drive Power | 22KW |
| Output Of HDPE | 100kg/H |
| Voltage | Customer Specified |