| Bottle Volume(ml) | Bottle Volume(ml): |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | 4.5X1.75X3.3 M |
| Power (kW) | 22 |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| THEORETICAL INJECTION WEIGHT | 481 G |
| Output | 600bph |
|---|---|
| Mould | 1 Cavity |
| Voltage | According To Customer Request |
| Dimension(L*W*H) | 1.6*0.6*1.5 |
| Weight | 500kg |
| Output | 600bph |
|---|---|
| Mould | 1 Cavity |
| Voltage | According To Customer Request |
| Dimension(L*W*H) | 1.6*0.6*1.5 |
| Weight | 500kg |
| Output | 800bph |
|---|---|
| Mould | 1 Cavity |
| Voltage | According To Customer Request |
| Dimension(L*W*H) | 1.6*0.6*1.5 |
| Weight | 500kg |
| Output | 800bph |
|---|---|
| Mould | 1 Cavity |
| Voltage | According To Customer Request |
| Dimension(L*W*H) | 1.6*0.6*1.5 |
| Weight | 500kg |
| Specification | ABLD100 |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Delivery Time | 60days |
| Station Number | Single |
| Max Product Volume | 20L |
|---|---|
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Screw Diameter | 100mm |
| Screw L/D Ratio | 25L/D |
| Max Mold Size | 800X1000mm |
| Screw L/D Ratio | 28 L/D |
|---|---|
| Station Number | Single |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Specification | ABLD100 |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Cooling Water Pressure | 0.3 MPa |
| Blowing Pressure | 0.6 MPa |
| Mold Stroke | 170-520 Mm |
| Clamping Force | 80 Kn |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Cooling Water Pressure | 0.3 MPa |
| Blowing Pressure | 0.6 MPa |
| Mold Stroke | 170-520 Mm |
| Clamping Force | 80 Kn |