| Suitable Product Volume | 100-250 L |
|---|---|
| Screw Diameter | 120mm |
| Station Number | Single |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Clamping Force | 800 Kn |
| Station Number | Single |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Clamping Force | 600 Kn |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Sutiable | 0~5L Bottle |
| Made In | China |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Gearbox, Motor, Gear, Pump |
| Plastic Processed | PE, PP, PVC, PETG, ABS, EAV |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Station Number | Single |
|---|---|
| Company Attribute | Manufacturer |
| Suitable Product Volume | 100-250 L |
| Screw Diameter | 120mm |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Station | One Station Or Two Station |
|---|---|
| Auto-Deflashing | Available |
| Material | HDPE,PP,PVC,LDPE |
| Max Volume | 5L |
| Water Flow | 100L/Min |
| Output (kg/h) | 100 Kg/h |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Voltage | 440V/415V/380V/220V |
| Water Flow | 100L/Min |
| Screw Diameter | 120mm |
|---|---|
| Station Number | Single |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Clamping Force | 800 Kn |
| Mold Stroke | 600-1500mm |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Screw L/D Ratio | 25 L/D |
| Weight | 22.5 Tons |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Machine Lifespan | >20 Years |
| Model NO. | ABLB75 |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Oil Pump Motor Power | 5.5kw |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Trademark | DAWSON |