| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Motor, Pressure Vessel, Gear, Pump |
|---|---|
| Plastic Processed | PP, HDPE, PC, ABS, ABS/PP, PE/PP, HDPE/PP |
| Output (kg/h) | 35 Kg/h |
| Air Comsumption(m³/min) | 2 M³/min |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Max. Product Volume | 25L |
|---|---|
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
| Die Head | Single Head |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Transport Package | Film Packing |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Model NO. | DSB70II |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
|---|---|
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
| Max. Product Volume | 25L |
| Mould | One Cavity |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Die Head | Single Head |
| Max. Product Volume | 25L |
|---|---|
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Specification | ABLB80-25L |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Model NO. | ABLB65 |
|---|---|
| Screw Diameter | 65mm |
| Condition | New |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Model NO. | DSB80II |
|---|---|
| Station | One Station Or Two Station |
| Auto-Deflashing | Available |
| Material | HDPE,PP,PVC,LDPE |
| Max Volume | 5L |
| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |
| Output Capacity | 450~480 PCS/H |
|---|---|
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Delivery Days | 55 Days |
| Suitable Product Volume | 0-5 L |
| Screw Drive Power | 22KW |