| Max. Product Volume | 25L |
|---|---|
| Die Head | Single Head |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Sutiable | 20L 25L Bottle |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Suitable Product Volume | 100-120L |
|---|---|
| Trademark | Dawson |
| Station Number | Single |
| Screw Drive Power | 75Kw |
| Mold Stroke | 550-1350mm |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
|---|---|
| Station Number | Single |
| Max. Product Volume | 120L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Clamping Force | 600 Kn |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Trademark | Dawson |
| Station Number | Single |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Cooling Water Pressure | 0.3 MPa |
| Blowing Pressure | 0.6 MPa |
| Mold Stroke | 170-520 Mm |
| Clamping Force | 80 Kn |
| Model NO. | DSB65I |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Model NO. | DSB65I |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Mold Stroke | 550-1350mm |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Screw Diameter | 100mm |
| Specification | ABLD100 |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Cooling Water Pressure | 0.3 MPa |
| Blowing Pressure | 0.6 MPa |
| Mold Stroke | 170-520 Mm |
| Clamping Force | 80 Kn |
| Screw Diameter | 80mm |
|---|---|
| Product Range | 10~30L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 270KN |
| Template Size | 680*660mm |