| Voltage | Customer Specified |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 0-5 L |
| Screw Drive Power | 22KW |
| Output Capacity | 450~480 PCS/H |
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Blow Moulding Type | Extrusion Blow Moulding |
| Application | Kindergarten Bed |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Max. Product Volume | 120L |
| Transport Package | Film Packaging |
| Trademark | Dawson |
| HS Code | 8477301000 |
| Samples Provided | Provide Bottle Sample After Mold Test For Confirmation |
|---|---|
| Condition | New |
| Automatic | Full Automatic |
| Clamping Force | 100-500KN |
| Ejector Stroke | 50-150mm |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Max. Product Volume | 120L |
| Transport Package | Film Packaging |
| Trademark | Dawson |
| HS Code | 8477301000 |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Max. Product Volume | 120L |
| Transport Package | Film Packaging |
| Trademark | Dawson |
| HS Code | 8477301000 |
| Blow Molding Type | Extrusion Blow Molding Machine |
|---|---|
| Maximum Application Size | 30L |
| Cooling Water Pressure | 0.6 MPA |
| Water Consumption | 100 L/Min |
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Samples Provided | Provide Bottle Sample After Mold Test For Confirmation |
|---|---|
| Manpower Required | We Provide Complete Production Line, Such As Capping And Filling |
| Warranty | 12 Months |
| Automatic | Full Automatic |
| Blow Moulding Type | Injection Blow Moulding,Injection Blow Mould |
| Keywords | High Speed Automatic |
|---|---|
| Usage | 200ml~2000ml Bottle |
| Use | Making Plastic Bottle |
| Product Name | Wide Neck Bottle Making Machine |
| Machine Type | Extrusion Blow Molding Machine |
| Suitable For | 5ml To 1000ml Small Plastic Cosmetic Bottle |
|---|---|
| Blow Molding Type | Injection Blow Molding |
| Plastic Materials | PP, HDPE, PVC, PPR, PE, ABS/PP, PE/PP |
| Local Service | N: Saudi Arabia, Colombia, South Africa, Panama |
| Machine Appearance Color | Customization |