| Automatic | Yes |
|---|---|
| Computerized | Non-Computerized |
| Control System | PLC |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Station Number | Single |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Clamping Force | 600 Kn |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Screw L/D Ratio | 25 L/D |
| Weight | 22.5 Tons |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Machine Lifespan | >20 Years |
| Model NO. | DSB65I |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Model NO. | DSB65I |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Hydraulic Drive Motor (Main) | 42KW |
|---|---|
| Screw L/D Ratio | 30:1 |
| Max. Mould Size | 1700mm*1800mm |
| Machine Weight | 65T |
| Max. Product Volume | 1200L |
| Model NO. | IBM65D |
|---|---|
| More Application | Milk & Yogurt Bottle |
| Max. Product Volume | 1L |
| Mould Material | S136, P20, 4Cr13 |
| Clamping Force Of Blowing | 40 Ton |
| Max. Mould Size | 1700mm*1800mm |
|---|---|
| Max. Product Volume | 1200L |
| Suitable Material | HDPE/HMWHDPE |
| Hydraulic Drive Motor (Main) | 42KW |
| Clamping Force | 2200KN |
| Model NO. | ABLB65I |
|---|---|
| Station | Double Station Double Die Head |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Automatic | Yes |
|---|---|
| Computerized | Non-Computerized |
| Control System | PLC |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Guarantee Time | 1 Year |