| Max. Product Volume | 30L |
|---|---|
| More Application | Plastic Oil Drums, Containers, Jerry Cans, Barrels |
| Extrusion Type | Accumulation Type |
| Parison Control | Moog 100 Points |
| Hydraulic Motor | Servo Motor |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 680mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 680mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 580 |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ, 220V/380V, 380V/50HZ, 380v, Customized |
|---|---|
| Condition | New |
| Dimension(l*w*h) | 2000*1200*1800MM |
| Application | Bottle |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 220V/380V |
|---|---|
| Condition | New |
| Application | Bottle |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Online Support |
| Warranty | 1 Year,One Year,12months |
| Samples Provided | Provide Bottle Sample After Mold Test For Confirmation |
|---|---|
| Manpower Required | We Provide Complete Production Line, Such As Capping And Filling |
| Warranty | 12 Months |
| Plastic Processed | PP,PE,PC,PS,COC |
| Condition | New |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year,One Year |
| Blow Moulding Type | Extrusion Blow Moulding,Stretch Blow Moulding, Stretch Blow Molding Machine |
| Application | Bottle,water Tank,jerrycan,Jerry Can, Toy |
| Samples Provided | Provide Bottle Sample After Mold Test For Confirmation |
|---|---|
| Manpower Required | We Provide Complete Production Line, Such As Capping And Filling |
| Warranty | 12 Months |
| Automatic | Full Automatic |
| Blow Moulding Type | Injection Blow Moulding,Injection Blow Mould |
| Samples Provided | Provide Bottle Sample After Mold Test For Confirmation |
|---|---|
| Manpower Required | We Provide Complete Production Line, Such As Capping And Filling |
| Warranty | 12 Months |
| Automatic | Full Automatic |
| Blow Moulding Type | Injection Blow Moulding,Injection Blow Mould |
| Keywords | High Speed Automatic |
|---|---|
| Usage | 200ml~2000ml Bottle |
| Use | Making Plastic Bottle |
| Product Name | Wide Neck Bottle Making Machine |
| Machine Type | Extrusion Blow Molding Machine |
| Keywords | High Speed Automatic |
|---|---|
| Usage | 200ml~2000ml Bottle |
| Use | Making Plastic Bottle |
| Product Name | Wide Neck Bottle Making Machine |
| Machine Type | Extrusion Blow Molding Machine |