| Max. Product Volume | 25L |
|---|---|
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Specification | ABLB80-25L |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Station | Single Station Or Double Station |
|---|---|
| Max. Product Volume | 25L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Max. Product Volume | 5L |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Station | Single Station Or Double Station |
|---|---|
| Max. Product Volume | 25L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Model NO. | DSB65I |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Station | Single Station Or Double Station |
|---|---|
| Max. Product Volume | 25L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Model NO. | ABLB90 |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Oil Pump Motor Power | 5.5kw |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Trademark | DAWSON |
| Output (kg/h) | 100 Kg/h |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Voltage | 440V/415V/380V/220V |
| Water Flow | 100L/Min |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |