| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |
| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Sutiable | 0~5L Bottle |
| Max. Product Volume | 5L |
| Max. Product Volume | 5L |
|---|---|
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
|---|---|
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Sutiable | 0~5L Bottle |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
|---|---|
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Output Capacity | 180~200 Pcs/h |
|---|---|
| Size | 4.6×3×2.4(M) |
| Weight | 8.2T |
| Screw | 90MM |
| Max Die Mouth | 180MM |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Station | Double Station |
| Die Head | Single Head |
| Max. Product Volume | 20L |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Output Capacity | 180~200 Pcs/h |
|---|---|
| Size | 4.6×3×2.4(M) |
| Weight | 8.2T |
| Screw | 90MM |
| Max Die Mouth | 180MM |
| Type Of Die Head By Processing Method | Continuous Type Die Head |
|---|---|
| Type Of Die Head By Head Numbers | 2 |
| Type Of Die Head By Layer Numbers | 1 |
| Center Distance | Multi Heads Die Head, Center Distance Can Be Customized |
| Material Suitable | HDPE/LDPE/PP/PVC/EVOH/TPU/TPV/ABS/Tritan/PPSU, Etc. |