| Max. Product Volume | 30L |
|---|---|
| Dry Cycle | 300 Pc/h |
| Screw Diameter | 80 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 |
| Screw Drive Power | 37 KW |
| Blow Moulding Type | Injection Blow Moulding |
|---|---|
| Hollow Part Volume | 5ml To 1L |
| Machine Appearance Color | Customizable |
| Clamping Force (kN) | 78 |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Station | Single Station Or Double Station |
|---|---|
| Max. Product Volume | 25L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Model NO. | IBM35D |
|---|---|
| More Application | Milk & Yogurt Bottle |
| Pneumatic Valve Connector | Festo Ex Germany. |
| Controlling System | Act Technologies |
| Molded Case Circuit Breaker, Contactor, | Scheider Brand Ex France. |
| Model NO. | IBM35D |
|---|---|
| More Application | Milk & Yogurt Bottle |
| Pneumatic Valve Connector | Festo Ex Germany. |
| Controlling System | Act Technologies |
| Molded Case Circuit Breaker, Contactor, | Scheider Brand Ex France. |
| Model NO. | IBM65D |
|---|---|
| More Application | Milk & Yogurt Bottle |
| Max. Product Volume | 1L |
| Mould Material | S136, P20, 4Cr13 |
| Clamping Force Of Blowing | 40 Ton |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Die Head | Single Head |
| Bottle Volume(ml) | 5000ml |
|---|---|
| Max.Bottle Height(mm) | 400mm |
| Automation | Automation |
| Marketing Type | New Product 2020 |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
| Specification | ABLB80-25L |
|---|---|
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| HS Code | 8477301000 |
| Output Capacity | 450~480 PCS/H |
|---|---|
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Screw Drive Power | 22KW |
| Output Of HDPE | 100kg/H |
| Voltage | Customer Specified |