| Mould Material | 45#, 50#, P20, H13, 718, 2738, NAK80, S136, SKD61 Etc |
|---|---|
| Auto-deflashing | Auto-deflashing System Provided |
| Equipment | CNC, Lathe, EDM, Wire Cutting, Drilling, Etc. |
| Product | Household Product,blowing Mould |
| Shaping Mode | Blowing Mould,Preform Mould |
| Max. Product Volume | 25L |
|---|---|
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Specification | ABLB80-25L |
| Station | Single Station Or Double Station |
| Station | Single Station Or Double Station |
|---|---|
| Max. Product Volume | 25L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Mould Material | 45#, 50#, P20, H13, 718, 2738, NAK80, S136, SKD61 Etc |
|---|---|
| Auto-deflashing | Auto-deflashing System Provided |
| Cavity | Multiple Cavities Available |
| Surface Treatment | Polishing |
| Mould Base | HASCO Standard, European Standard, World Standard |
| Station | Single Station Or Double Station |
|---|---|
| Max. Product Volume | 25L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Max. Product Volume | 25L |
|---|---|
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
| Die Head | Single Head |
| Mould Material | 45#, 50#, P20, H13, 718, 2738, |
|---|---|
| Cavity | Multiple Cavities Available |
| Equipment | CNC, Lathe, EDM, Wire Cutting, Drilling, Etc. |
| Logo Customized | Yes |
| Complete Production Line | Complete Line, Not Only Mould But All Plastic Machinery You Need. |