| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Sutiable | 0~5L Bottle |
| Max. Product Volume | 5L |
| Max. Product Volume | 5L |
|---|---|
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
|---|---|
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Sutiable | 0~5L Bottle |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
|---|---|
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Max. Product Volume | 160L |
|---|---|
| Dry Cycle | 300 PC/H |
| Screw Diameter | 110 MM |
| Screw L/D Ratio | 28 L/D |
| Screw Drive Power | 75 KW |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
|---|---|
| Material | PC HDPE PP |
| Station Number | Single |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Applicable Industries | Chemical Container |
| Screw Diameter | 100mm |
|---|---|
| Station Number | Single |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Clamping Force | 780 Kn |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Motor, Gear, Pump |
|---|---|
| Plastic Processed | PP, HDPE, PC, ABS, PVC, PE, ABS/PP, PE/PP, HDPE/PP |
| Application | Bottle |
| Station Number | Single |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Max. Product Volume | 120L |
| Machine Dimension | 6.8×3.3×5 |
| Contactor | Schneider |
| Oil Tank Capacity | 850L |
| Max Product Volume | 20L |
|---|---|
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Screw Diameter | 100mm |
| Screw L/D Ratio | 25L/D |
| Max Mold Size | 800X1000mm |