| Model NO. | DSB65I |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Model NO. | DSB65I |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Station | Single Station Or Double Station |
|---|---|
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Max. Product Volume | 5L |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Model NO. | DSB70II |
| Air Pressure(MPa) | 0.8MPa |
|---|---|
| Output (kg/h) | 50 Kg/h |
| Extruder Motor Power(kW) | 11 KW |
| Air Comsumption(m³/min) | 0.5 M³/min |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Transport Package | Film Packing |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Model NO. | DSB70II |
| Extruder Motor Power(kW) | 22 KW |
|---|---|
| Mold Platen Size(Height)(mm) | 420 Mm |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Key Selling Points | Easy To Operate |
| Applicable Industries | Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, F |
| Bottle Volume(ml) | 5000ml |
|---|---|
| Max.Bottle Height(mm) | 400mm |
| Automation | Automation |
| Marketing Type | New Product 2020 |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
| Specification | ABLD100 |
|---|---|
| Mold Stroke | 550-1350mm |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Trademark | Dawson |
| Station Number | Single |
| Mold Stroke | 550-1350mm |
|---|---|
| Station Number | Single |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Trademark | Dawson |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |