| Model NO. | ABLB65 |
|---|---|
| Screw Diameter | 65mm |
| Condition | New |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 680 |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 680 |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 580 |
| Core Components | PLC, Bearing, Gearbox |
|---|---|
| Packaging Type | Film, Foil |
| Key Selling Points | Easy To Operate |
| Function | High Effieciency |
| Keyword | Packing Machine |
| Max. Product Volume | 25L |
|---|---|
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Specification | ABLB80-25L |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Output Capacity | 450~480 PCS/H |
|---|---|
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Delivery Days | 55 Days |
| Suitable Product Volume | 0-5 L |
| Screw Drive Power | 22KW |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |