| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
|---|---|
| Core Components | PLC, Bearing, Gearbox |
| Voltage | Customized |
| Plastic Type | PP/PE,PET,PVC,PP,PE |
| Shaft Design | Single-shaft (optional Of Double Shaft) |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Sutiable | 0~5L Bottle |
| Made In | China |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
|---|---|
| Condition | New |
| Dimension(l*w*h) | AS ORDER |
| Application | Bottle,container |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
|---|---|
| HS Code | 8477301000 |
| Max. Product Volume | 25L |
| Specification | ABLB90-30L |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Model NO. | IBM65D |
|---|---|
| More Application | Milk & Yogurt Bottle |
| Max. Product Volume | 1L |
| Mould Material | S136, P20, 4Cr13 |
| Clamping Force Of Blowing | 40 Ton |
| Automatic | Yes |
|---|---|
| Computerized | Non-Computerized |
| Control System | PLC |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Max Product Volume | 5L 8L |
|---|---|
| Condition | New |
| Screw Diameter | 75mm |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Machine Lifespan | >20 Years |