| Max. Product Volume | 10 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 700 PC/H |
| Screw Diameter | 80 MM |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Output Of HDPE | 110 KG/H |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Sutiable | 0~5L Bottle |
| Made In | China |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Sutiable | 0~5L Bottle |
| Made In | China |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Sutiable | 0~5L Bottle |
| Made In | China |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Sutiable | 0~5L Bottle |
| Made In | China |
| Extruder Motor Power(kW) | 22 KW |
|---|---|
| Mold Platen Size(Height)(mm) | 420 Mm |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Key Selling Points | Easy To Operate |
| Applicable Industries | Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, F |
| Max Product Diameter | 50-150mm |
|---|---|
| Max Product Height | 50-200mm |
| Max Product Volume | 50-1000ml |
| Injection Pressure | 25-280MPa |
| Model | One Step Injection Blow Molding Machine |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Motor |
| Plastic Processed | PP, HDPE , ABS, PVC, PE, EVA, ABS/PP, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Station Number | Single |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Clamping Force | 600 Kn |
| Model NO. | DSB70II |
|---|---|
| Core Components | Bearing, Motor, PLC, Engine |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Plastic Processed | PET, Polystyrene, PP |