| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |
| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |
| Plastic Processed | PP/PE/PU/PC/PVC/PETG/HDPE/LDPE/ABS |
|---|---|
| Product Name | Jerry Can Blow Molding Machine |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE, ABS, PVC, PE, EVA, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | China |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE, ABS, PVC, PE, EVA, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Name | Jerry Can Blow Molding Machine |
|---|---|
| Max. Product Volume | 25L |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Specification | ABLB90-30L |
| Machine Type | Extrusion Blow Moulding Machine |
|---|---|
| Production | Hdpe Extrusion Blow Molding Machine |
| Material | PE,PP,PVC,PA... |
| Station Number | Single |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE, ABS, PVC, PE, EVA, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE, ABS, PVC, PE, EVA, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE , ABS, PVC, PE, EVA, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |