| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 680 |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 680 |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 580 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 680 |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 680 |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 580 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 680 |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 680 |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 580 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 680 |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 680 |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 580 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 520mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 520mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 270 |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Plastic Processed | HDPE , PE, HDPE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Overseas Service Center Available,Video Technical Support |
|---|---|
| Condition | New |
| Certification | CE |
| Voltage | 380V |
| Plastic Type | PP/PE,PET,PVC,PP,PE |
| Max Product Volume | 5L 8L |
|---|---|
| Condition | New |
| Screw Diameter | 75mm |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Machine Lifespan | >20 Years |
| Max Product Volume | 5L 8L |
|---|---|
| Condition | New |
| Screw Diameter | 75mm |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Machine Lifespan | >20 Years |
| Output | 600bph |
|---|---|
| Mould | 1 Cavity |
| Voltage | According To Customer Request |
| Dimension(L*W*H) | 1.6*0.6*1.5 |
| Weight | 500kg |