| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 720mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 720mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 378 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 680 |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 680 |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 580 |
| Plastic Processed | PP, ABS, PET, PPR, HDPE, Polystyrene, PE, LDPE |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 554mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 55mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 200 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 680mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 680mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 580 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 520mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 520mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 270 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 630mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 600mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 543 |
| Screw Diameter | 85 Mm |
|---|---|
| Shot Volume(theoretical) | 2418 Cm³ |
| Shot Weight | 2200 G |
| Injection Pressure | 167 MPa |
| Injection Rate | 482 G/s |
| Screw Diameter | 40mm |
|---|---|
| Screw Speed | 0-190RPM |
| Theoretical Injection Capacity | 238cm3 |
| Injection Pressure | 174Mpa |
| Max. Hydraulic Pressure | 140Kg/cm |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Max. Product Volume | 120L |
| Transport Package | Film Packaging |
| Trademark | Dawson |
| HS Code | 8477301000 |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Max. Product Volume | 120L |
| Transport Package | Film Packaging |
| Trademark | Dawson |
| HS Code | 8477301000 |