| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Product Name | Injection Molding Machine |
|---|---|
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Certification | CE |
| Voltage | As Customer Required |
| Used For | Tube Connector, Preform, Caps, Crates, Toys... |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 680 |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 680 |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 580 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 680 |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 680 |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 580 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 680 |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 680 |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 580 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 680mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 680mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 580 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 680 |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 680 |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 580 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 680 |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 680 |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 580 |