| Model NO. | ABLB75 |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Oil Pump Motor Power | 5.5kw |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Trademark | DAWSON |
| Parison Control System | M00G 200 Points |
|---|---|
| Micro Computer Control System | WISETECH |
| Temperature Controller | WISETECH |
| Auxiliary Relay | OMRON |
| Contactor | Schneider |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
|---|---|
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Specification | ABLB90-30L |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
|---|---|
| HS Code | 8477301000 |
| Max. Product Volume | 25L |
| Specification | ABLB90-30L |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |
| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |
| Max. Product Volume | 5 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 1000 PC/H |
| Screw Diameter | 65 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 18.5 KW |
| Max. Product Volume | 5 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 1000 PC/H |
| Screw Diameter | 65 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 18.5 KW |
| Model NO. | DSB80-30L |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Oil Pump Motor Power | 5.5kw |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Trademark | DAWSON |
| Model NO. | DSB80-30L |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Oil Pump Motor Power | 5.5kw |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Trademark | DAWSON |