| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Gearbox, Motor, Pump |
| Plastic Processed | PP, HDPE , PC, ABS, PE, ABS/PP, PE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Model NO. | DSB80-30L |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Oil Pump Motor Power | 5.5kw |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Trademark | DAWSON |
| Max. Product Volume | 1 GALLON |
|---|---|
| Out Put Capacity | 400~600pcs/h |
| Screw Diameter | 45mm |
| Screw Drive Power | 10KW |
| Screw Heating Capacity | 2.6KW |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE, ABS, PVC, PE, EVA, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Motor, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE , PVC, PE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Motor, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE , PVC, PE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Applications | Jerry Cans, Bottles, Gallons |
|---|---|
| Max Product Volume | 15L |
| Suitable Material | HDPE, PP, LDPE, PVC, PC, PS |
| Station Number | Double Station |
| Layer Optional | Multiple Layer Available |
| Blow Molding Type | Extrusion Blow Molding Machine |
|---|---|
| Maximum Application Size | 20L |
| Cooling Water Pressure | 0.6 MPA |
| Water Consumption | 100 L/Min |
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Max Product Volume | 30 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 60 PC/H |
| Screw Diameter | 80 MM |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 30 KW |
| Screw Diameter | 80mm |
|---|---|
| Product Range | 10~30L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 270KN |
| Template Size | 680*660mm |