| Suitable Product Volume | 0-5 L |
|---|---|
| Output Capacity | 450~480 PCS/H |
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | DSB70II |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Product | Household Appliance,blowing Mould |
|---|---|
| Shaping Mode | Blowing Mould |
| Mould Material | P20,P20/718/738/NAK80/S136/2738/2316 |
| Runner | Hot/cold |
| Cavity | One Or More |
| Max. Product Volume | 5 L |
|---|---|
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Production Capacity | 400~450 PCS/H |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
| Applications | 5ml To 1L Small Plastic Bottles |
|---|---|
| Blow Moulding Type | Injection Blow Moulding |
| Core Components | Gearbox, Pressure Vessel, Pump, Gear, Bearing, Engine, Motor, PLC... |
| Plastic Processed | PP, ABS, HDPE, PVC, PPR, PE, HDPE/PP, ABS/PP, PE/PP |
| Manpower Required | 1~2 Operator |
| Max Product Volume | 10 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 700 PC/H |
| Screw Diameter | 80 MM |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 30 KW |
| Output Capacity | 450~480 PCS/H |
|---|---|
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Screw Drive Power | 22KW |
| Output Of HDPE | 100kg/H |
| Voltage | Customer Specified |
| Max. Product Volume | 5 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 1000 PC/H |
| Screw Diameter | 65 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 18.5 KW |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |