| Model NO. | ABLB65I |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE, ABS, PVC, PE, EVA, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | China |
| Name | Plastic Dumbbell Making Machine |
|---|---|
| Screw Diameter | 100mm |
| Material | HDPE, LDEP, PP |
| Machine Type | High Speed Plastic Bottle Making Machine |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Plastic Processed | PP, PC, ABS, PET, PVC, PPR, HDPE, PE, LDPE, HDPE/PP, PE/PP |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 460mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 460mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 138-196 |
| Plastic Processed | PP, ABS, PET, PPR, HDPE, Polystyrene, PE, LDPE |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 554mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 55mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 200 |
| Model NO. | DSB70II |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Max. Product Volume | 300 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 300 Pc/h |
| Screw Diameter | 120 Mm |
| Screw L/D Ratio | 33 |
| Screw Drive Power | 132 KW |
| Max. Product Volume | 30L |
|---|---|
| Dry Cycle | 300 Pc/h |
| Screw Diameter | 80 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 |
| Screw Drive Power | 37 KW |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
|---|---|
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |