| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Sutiable | 0~5L Bottle |
| Made In | China |
| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |
| Model NO. | ABLB65I |
|---|---|
| Station | Double Station Double Die Head |
| Max. Product Volume | 2L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Screw L/D Ratio | 25 L/D |
| Weight | 22.5 Tons |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Machine Lifespan | >20 Years |
| Station | One Station Or Two Station |
|---|---|
| Auto-Deflashing | Available |
| Material | HDPE,PP,PVC,LDPE |
| Max Volume | 5L |
| Cooling Medium | Water |
| Max Product Volume | 5L 8L |
|---|---|
| Condition | New |
| Screw Diameter | 75mm |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Machine Lifespan | >20 Years |
| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |
| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Motor, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE , PVC, PE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Screw L/D Ratio | 28 L/D |
|---|---|
| Station Number | Single |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Specification | ABLD100 |