| Station Number | Double Or Single |
|---|---|
| Machine Weight | 5.5T |
| Condition | New |
| Export Port | Shanghai |
| Power(W) | 28.5kw |
| Blow Molding Type | Extrusion Blow Molding Machine |
|---|---|
| Maximum Application Size | 5L |
| Cooling Water Pressure | 0.3 MPA |
| Water Consumption | 65 L/Min |
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |
| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |
| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |
| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |
| Close/Open Stroke | 880-1700mm |
|---|---|
| Application | Plastic Models, Water Drums, Cooling Box |
| Motor | Servo Motor |
| Machine Dimension | 6.8*3.3*5 |
| Drive Motor | 45 Kw |
| Output Capacity | 450~480 PCS/H |
|---|---|
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Delivery Days | 55 Days |
| Suitable Product Volume | 0-5 L |
| Screw Drive Power | 22KW |
| Output Capacity | 450~480 PCS/H |
|---|---|
| Plastic Processed | PE,PET,PP,HDPE,PVC |
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Suitable Product Volume | 0-5 L |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |