| Blow Molding Type | Extrusion Blow Molding Machine |
|---|---|
| Maximum Application Size | 5L |
| Cooling Water Pressure | 0.3 MPA |
| Water Consumption | 65 L/Min |
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Blow Molding Type | Extrusion Blow Molding Machine |
|---|---|
| Maximum Application Size | 5L |
| Cooling Water Pressure | 0.3 MPA |
| Water Consumption | 65 L/Min |
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Mould Material | 45#, 50#, P20, H13, 718, 2738, NAK80, S136, SKD61 Etc |
|---|---|
| Auto-deflashing | Auto-deflashing System Provided |
| Equipment | CNC, Lathe, EDM, Wire Cutting, Drilling, Etc. |
| Product | Household Product,blowing Mould |
| Shaping Mode | Blowing Mould,Preform Mould |
| Plastic Material | PP,PS,PC,ABS |
|---|---|
| Product | Household Appliance,blowing Mould |
| Shaping Mode | Blowing Mould |
| Mould Material | P20,P20/718/738/NAK80/S136/2738/2316 |
| Color | Customized |
| Product | Household Appliance,blowing Mould |
|---|---|
| Shaping Mode | Blowing Mould |
| Mould Material | P20,P20/718/738/NAK80/S136/2738/2316 |
| Runner | Hot/cold |
| Cavity | One Or More |
| Mould Material | 45#, 50#, P20, H13, 718, 2738, |
|---|---|
| Cavity | Multiple Cavities Available |
| Equipment | CNC, Lathe, EDM, Wire Cutting, Drilling, Etc. |
| Logo Customized | Yes |
| Complete Production Line | Complete Line, Not Only Mould But All Plastic Machinery You Need. |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |