| Model NO. | ABLB65I |
|---|---|
| Station | Double Station Double Die Head |
| Max. Product Volume | 2L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Blow Moulding Type | Stretch Blow Moulding |
|---|---|
| Plastic Processed | PET, PC, PE/PP |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Max. Product Volume | 5L |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Plastic Processed | PP/PE/PU/PC/PVC/PETG/HDPE/LDPE/ABS |
|---|---|
| Product Name | Jerry Can Blow Molding Machine |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ, 220V/380V, 380V/50HZ, 380v, Customized |
|---|---|
| Condition | New |
| Dimension(l*w*h) | 2000*1200*1800MM |
| Application | Bottle |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 220V/380V |
|---|---|
| Condition | New |
| Application | Bottle |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Online Support |
| Warranty | 1 Year,One Year,12months |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Blow Moulding Type | Extrusion Blow Moulding |
| Application | Bottle,jerrycan,Jerry Can |
| Bottle Volume(ml) | 1L-2L |
|---|---|
| Application | Bottle |
| Applicable Industries | Machinery Repair Shops |
| Core Components | Motor, PLC |
| Type | Stretch Pet Blow Moulding |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year,One Year |
| Blow Moulding Type | Extrusion Blow Moulding,Stretch Blow Moulding, Stretch Blow Molding Machine |
| Application | Bottle,water Tank,jerrycan,Jerry Can, Toy |