| Max. Product Volume | 1 GALLON |
|---|---|
| Out Put Capacity | 400~600pcs/h |
| Screw Diameter | 45mm |
| Screw Drive Power | 10KW |
| Screw Heating Capacity | 2.6KW |
| Extruder Motor Power(kW) | 22 KW |
|---|---|
| Mold Platen Size(Height)(mm) | 420 Mm |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Key Selling Points | Easy To Operate |
| Applicable Industries | Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, F |
| Max. Product Volume | 25L |
|---|---|
| Die Head | Single Head |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Sutiable | 20L 25L Bottle |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Max Product Volume | 5L 8L |
|---|---|
| Condition | New |
| Screw Diameter | 75mm |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Machine Lifespan | >20 Years |
| Max Product Volume | 5L 8L |
|---|---|
| Condition | New |
| Screw Diameter | 75mm |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Machine Lifespan | >20 Years |
| Max Product Volume | 8 Liters |
|---|---|
| Output Capacity | 200PCS/H |
| Condition | New |
| Screw Diameter | 75mm |
| Export Port | Shanghai |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Max. Product Volume | 5 L |
|---|---|
| Clamping Force | 68 Kn |
| Suitable Material | HDPE, PP, PVC, PS, PETG, LDPE |
| Pneumatic | Festo From Germany Or SMC From Japan |
| Contactor | Schneider From Franch |
| Suitable Product Volume | 0-5 L |
|---|---|
| Output Capacity | 200PCS/H |
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |